­

MUNDUS CANTAT – świat śpiewa

to dziesiątki wydarzeń festiwalowych, setki uczestników z całego świata, kilometrowa Parada Chórów trasą słynnego Monciaka, warsztaty chóralne oraz rozmaite happeningi.  To niezwykła okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas festiwalu nawiążesz wiele nowych, ciekawych znajomości, spędzisz niesamowite chwile w popularnym nadmorskim kurorcie a przy tym wszystkim polepszysz swój warsztat pod okiem międzynarodowych osobistości z muzycznego środowiska.

 

Niezapomniana muzyczna przygoda

Zapraszamy do Sopotu – Perły Bałtyku i polskiej stolicy festiwali. Zgłoś udział swojego chóru w wyjątkowym wydarzeniu jakim będzie 14. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2018! Gwarantujemy niezapomniane doznania muzyczne podczas licznych koncertów towarzyszących na deskach trójmiejskich scen oraz wspólne chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci chóru dzięki niezwykłej atmosferze wielkiej muzycznej rodziny, która od lat towarzyszy sopockiemu festiwalowi.

Nie zwlekaj

Przedstaw swojemu chórowi pomysł wzięcia udziału w największym festiwalu chóralnym na Pomorzu. Czekamy właśnie na Twoje zgłoszenie!Stań do walki o Grand Prix oraz statuetkę Sopockiej Mewy! Już 19 maja dowiemy się, kto zostanie wielkim zwycięzcą MUNDUS CANTAT SOPOT 2018.

weź udział!

Aktualności

Startuje Mundus Cantat 2018!

Startuje Mundus Cantat 2018! Perfromance muzyczny, Mrozu i Sound & Grace na chór, rozśpiewana Parada Chórów, koncert fenomenalnego zespołu 5/6 – te wszystkie muzyczne atrakcje czekają na trójmiejską publiczność w ramach Międzynarodowego Festiwalu [...]

Mundus Cantat Sopot 2018 – znamy skład Jury konkursu

Z  radością przedstawiamy skład Jury części konkursowej zbliżającego się wielkimi krokami Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2018. Oto oni: Prof. Marcin Tomczak Jest profesorem zwyczajnym, chórmistrzem, dyrygentem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Muzycznej im. [...]

11 maja (piątek)

godz. 19.00 Koncert wiosenny – OSIECKA chóralnie i inne przeboje muzyki popularnej
Aula SSW, ul. Rzemieślnicza 4, Sopot
Program:
piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej, „Nowhere man”, „Starboy”, „Nie mamy nic do stracenia” i inne
Wykonawcy:
Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT
Beata Wróblewska-dyrygent

12 maja (sobota)

godz. 12.00 PERFORMANCE – POP CHÓR PO POLSKU
Centrum Sopot
Wykonawcy:
Juan Felipe Alvarado, Chór i Zespół klarnetowy Sopockiej Szkoły Muzycznej, Chór Festiwalowy SSW MUNDUS CANTAT, Grace Gospel Choir, Chór Czekolada, Chór Zawisza Czarny, Chór Razzle Dazzle

16 maja (środa)

godz. 19.15 KONCERT INAUGURACYJNY – Muzyczny Spacer przez wieki – ART’N’VOICES
Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Program:
utwory Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Marka Raczyńskiego
Wykonawcy:
Chór Art’n’Voices, Wejherowo
Anna Rocławska-Musiałczyk – dyrygent

17 maja (czwartek)

godz. 10.30 Przesłuchanie w ramach kategorii A: „Muzyka sakralna” i kategorii C: „Spirituals, gospel, jazz”
Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 16.30 – PERFORMANCE- PARADA CHÓRÓW
ULICA BOHATERÓW MONTE CASSINO

godz. 17.00 Koncert  MUZYKA NARODÓW wraz z Ceremonią Otwarcia
Muszla Koncertowa, Sopockie Molo, Sopot
Wykonawcy:
Uczestnicy festiwalu

godz. 19.15 Koncert MUZYCZNE PODRÓŻE
Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot
Wykonawcy:
Chór dziecięcy SOLWUSZKA, Nowogródek, Białoruś
Chór młodzieżowy HARLANDA VOCES, Göteborg, Szwecja
Grace Gospel Choir, Sopot, Polska

18 maja (piątek)

godz. 10.00 Przesłuchanie w ramach kategorii B: „Muzyka świecka” i w kategorii specjalnej BS
Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 19.15 Koncert MUZYKA RÓŻNYCH NARODÓW
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Wykonawcy:
Gdański Chór Lekarzy, Gdańsk, Polska
Chór Akademicki Uniwersytetu w Łotwie JUVENTUS, Ryga, Łotwa
Chór mieszany Schola Cantorum Opoliensis, Opole

19 maja (sobota)

godz. 8.00 ODDYCHANIE NA ŚNIADANIE – ŚPIEWAJĄCY STRECHING
Molo, Sopot
Chóry-uczestnicy festiwalu, mieszkańcy Sopotu

godz. 10.30 Przesłuchanie w ramach Grand Prix
kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 17.00 KONCERT FINAŁOWY
Tarasy przy Aqua Parku w Sopocie, ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot
Program:
Najlepsze festiwalowe wykonania
Wykonawcy:
Laureaci konkursu
Zespół 5/6 (pięć szóstych)

KONCERTY DEDYKOWANE

19 maja (piątek)

godz. 11.00 – koncert szkolny
Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Aleja Niepodległości 739A, Sopot
Wykonawcy:
Chór dziecięcy SOLWUSZKA, Nowogródek, Białoruś

godz. 11.30– koncert szkolny
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im Jana Matejki, ul.3 Maja 41, Sopot
Wykonawcy:                                                                                   
Chór młodzieżowy CANTO PSM I st w Lęborku

godz. 12.00 Koncert MUZYCZNE PODRÓŻE
Dom Samopomocy-Ośrodek Adaptacyjny, Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
Wykonawcy:
Młodzieżowo-dziecięcy Chór LIRA, Mińsk, Białoruś

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz koncertów zamkniętych i Koncertu Finałowego
Bilety na Koncert Finałowy: 20/15 zł (uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka) do nabycia w Biurze Obsługi Klienta Aquapark Sopot ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot, oraz w Informacji Turystycznej Sopot, Plac Zdrojowy, Dworcowa, Sopot

Kategoria A – Muzyka sakralna a cappella

A1 –  chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat)
A2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat)
A3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat)
A4 – chóry dziecięce i młodzieżowe

Dowolny, stylistycznie różnorodny repertuar

Kategoria B – Muzyka świecka i ludowa

B1 –  chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat)
B2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat)
B3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat)
B4 – chóry dziecięce i młodzieżowe

Obowiązuje co najmniej jeden utwór kraju ojczystego.
Jeden utwór dopuszcza się z akompaniamentem instrumentalnym /instrument akompaniujący zapewnia chór we własnym zakresie/.

Kategoria C – Spiritual, gospel, jazz

Zakłada się śpiew bez mikrofonu oraz aparatury nagłaśniającej.
W kategoriach A,B i C czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 12 minut i nie dłuższy niż 15 minut.

Kategoria BS – Specjalna

Wykonanie jednego utworu w języku kaszubskim  autorstwa współczesnego  kompozytora młodego pokolenia.

Aby uzyskać partyturę, kliknij nazwę utworu

Chór mieszany: 

1/ Rebaccze namienienie – Sł. Eugeniusz Pryczkowski; muzyka Tomasz Fopke
2/ W szteczku chleba – Muz. Witosława Frankowska, uklad Tomasz Fopke
3/ Spiewne kwiotczi – muz. Tadeusz Dargacz, układ Tomasz Fopke
4/ Mój Ojcze- Anna Rocławska -Musiałczyk
5/ Będą zdrzec na Tego – Anna Rocławska -Musiałczyk
6/ Mój Ojcze – Marek Raczyński
7/ Reboczi – Marek Raczyński
8/ Morze reczy – Anna Rocławska – Musiałczyk

Na chór jednorodny/ żeński, dziecięcy/

1. Alleluja – Anna Rocławska- Musiałczyk

2. Spiewne kwiotczi – muz. Tadeusz Dargacz, układ Tomasz Fopke

3. Kukułka – Jan Trepczyk

 

GRAND PRIX

Zwycięzcy wszystkich kategorii muzycznych, którzy zdobyli złote dyplomy mogą przystąpić do walki o GRAND PRIX. Program w tej kategorii winien składać się z dwóch dowolnych utworów, nie wykonywanych wcześniej w innych kategoriach.

1. W festiwalu mogą brać udział tylko chóry amatorskie określając w karcie zgłoszenia wybraną kategorię konkursową.
2. Jeden chór może uczestniczyć w kilku kategoriach.
3. Przesłanego programu konkursowego nie można zmieniać.
4. Czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 12 minut i nie dłuższy niż 15 minut. Po przekroczeniu górnego limitu czasu występ chóru prezentacja może być przerwana.
5. O zmianach tonacji wykonywanych utworów należy poinformować jury pisemnie przed występem.
6. Prezentacje konkursowe będzie oceniać powołane przez organizatorów Jury, złożone z wybitnych specjalistów.
7. Według liczby uzyskanych punktów jury przyznaje:
• złoty dyplom 90–100 punktów
• srebrny dyplom 75–89,9 punktów
• brązowy dyplom 60–74,9 punktów
• dyplom uczestnictwa poniżej 60 punktów
oraz nagrody:
Kategoria A
I nagroda – 2000 PLN
II nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
III nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
Kategoria B
I nagroda – 2000 PLN
II nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
III nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
Kategoria C
I nagroda 2000 PLN
Kategoria BS
Nagroda Muzeum Literatury i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie – 1000 PLN

GRAND PRIX
Zwycięzca tej kategorii otrzyma Statuetkę Sopockiej Mewy oraz specjalną nagrodę finansową.

8. Decyzja jury jest ostateczna.
9. Jury zastrzega sobie prawo nie wybrania zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, jeśli dojdzie do wniosku, że prezentacje uczestników w tych kategoriach nie osiągną odpowiednio wysokiego poziomu.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród.
11. Jury ocenia chóry biorąc pod uwagę następujące kryteria: intonacja, prawidłowe odczytanie tekstu; muzycznego, dobór repertuaru i stopień trudności, interpretacja i artystyczne walory wykonania.
12. Chór może powtórnie wziąć udział w festiwalu pod warunkiem, że program zgłoszony do konkursu złożony jest z innych utworów niż wykonywany podczas poprzednich edycji.
13. Chór może nie brać udziału w części konkursowej festiwalu, decydując się na udział tylko w koncertach towarzyszących w czasie trwania konkursu.
14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania audiowizualnych zapisów sporządzonych podczas festiwalu.
15. Organizatorzy przewidują dodatkowe spotkania i występy chórów uczestniczących w Festiwalu – patrz program festiwalu.
Chóry uczestniczące w Festiwalu proszone są o przygotowanie stosownego programu: Ceremonia Otwarcia /2 utwory/, koncert towarzyszący /15 min/, Koncert Finałowy /o wystąpieniu decyduje Jury/.

1. Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z opłatą rejestracyjną upływa 28 lutego 2018.

2. Chór powinien przesłać:
• Kompletnie wypełnioną kartę zgłoszenia drogą elektroniczną
• repertuar konkursowy (imię i nazwisko kompozytora, lata życia kompozytora, długość trwania utworu) – POBIERZ
• Nagranie chóru (nie starsze niż 3 lata,CD, mp3, link, pocztą elektroniczną)
• potwierdzenie wpłaty opłaty rejestracyjnej (pocztą elektroniczną),
• 5 kompletów partytur utworów konkursowych (pocztą, partytury nie są zwracane),
• krótką historię chóru (ca. 10 linii, przesłać pocztą elektroniczną),
• ostatnią fotografię chóru (rozdzielczość zdjęcia 300 dpi, przesłać pocztą elektroniczną).

3. Po otrzymaniu wszystkich dokumentów zgłoszenia chóru do udziału w festiwalu, każdy zaakceptowany zespół otrzyma oficjalnie potwierdzenie udziału drogą elektroniczną.

1. Część konkursowa festiwalu odbędzie się w dniach 16-19 maja 2018 roku.

2. Każdy z chórów pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania i opłaty za wyżywienie.

3. Zespoły zgłaszające swój udział w festiwalu wnoszą opłatę rejestracyjną w wysokości 500 zł, która w przypadku rezygnacji nie jest zwracana.
Zespoły po zakwalifikowaniu winny wpłacić opłatę za uczestnictwo w jednej kategorii konkursowej w kwocie 25 zł od osoby.
Za uczestnictwo w każdej kolejnej kategorii chór powinien zapłacić za każdą następną w kwocie 10 zł od osoby.

4. Opłata rejestracyjna w przypadku rezygnacji nie jest zwracana.

1. Każdy chór (włączając dyrygenta, osoby towarzyszące i kierowcy autobusów) powinien opłacić koszty zakwaterowania i wyżywienia. Chóry powinny zadecydować ile dni chcą spędzić w Gdańsku.

2. Proponujemy cztery klasy zakwaterowania:
• klasa I – dwu, trzy, cztero i wielo-osobowe pokoje w hostelach, domach wczasowych, sanatoriach lub hotelach – 70 – 140 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa II – dwu, trzy, czteroosobowe pokoje w domach wczasowych, sanatoriach lub hotelach – 141 – 200 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa III – dwu i trzyosobowe pokoje w dwugwiazdkowych hotelach – 201 – 250 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa IV – jedno, dwuosobowe pokoje w trzy gwiazdkowych hotelach – powyżej 251 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe).

3. Koszt obejmuje cenę za zakwaterowanie w odpowiedniej klasie, wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja), uczestnictwo we wszystkich imprezach związanych z festiwalem, opiekuna podczas całego pobytu na festiwalu.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia uczestniczących chórów.

28 lutego 2018

Termin przyjęcia zgłoszenia na festiwal wraz z opłatą rejestracyjną.

max 7 marca 2018

Decyzja o zakwalifikowaniu chórów (zostanie przesłana drogą elektroniczną). Zazwyczaj wysyłana jest maksymalnie tydzień po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

14 marca 2018

Termin zapłaty opłaty za uczestnictwo i I raty – 50% za zakwaterowanie i wyżywienie.

10 kwietnia 2018

Termin zapłaty II raty – końcowej za zakwaterowanie i wyżywienie

Znajdź nas

ul. Kościuszki 61
81-703 Sopot
Poland

Zadzoń

+ 48 58 555 84 58
+48 609 692 707