MUNDUS CANTAT – świat śpiewa
to dziesiątki wydarzeń festiwalowych, setki uczestników z całego świata, kilometrowa Parada Chórów trasą słynnego Monciaka, warsztaty chóralne oraz rozmaite happeningi. To niezwykła okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas festiwalu nawiążesz wiele nowych, ciekawych znajomości, spędzisz niesamowite chwile w popularnym nadmorskim kurorcie a przy tym wszystkim polepszysz swój warsztat pod okiem międzynarodowych osobistości z muzycznego środowiska.
Niezapomniana muzyczna przygoda
Zapraszamy do Sopotu – Perły Bałtyku i polskiej stolicy festiwali. Zgłoś udział swojego chóru w wyjątkowym wydarzeniu jakim będzie 15. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2019! Gwarantujemy niezapomniane doznania muzyczne podczas licznych koncertów towarzyszących na deskach trójmiejskich scen oraz wspólne chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci chóru dzięki niezwykłej atmosferze wielkiej muzycznej rodziny, która od lat towarzyszy sopockiemu festiwalowi.
Nie zwlekaj
Przedstaw swojemu chórowi pomysł wzięcia udziału w największym festiwalu chóralnym na Pomorzu. Czekamy właśnie na Twoje zgłoszenie!Stań do walki o Grand Prix oraz statuetkę Sopockiej Mewy! Już 25 maja dowiemy się, kto zostanie wielkim zwycięzcą MUNDUS CANTAT SOPOT 2019.
16.00 Koncert SPOTKANIE Z MUZYKĄ FRANCUSKĄ
Sopoteka (Sopot Centrum, II. p), ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot
Program:
Piosenki francuskie
Wykonawcy:
Chór mieszany CHANT’ANJOU, Angers, Francja
28 kwietnia (niedziela)
godz. 16.00 Koncert Jubileuszowy SMAK ŻYCIA
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Program:
I CZĘŚĆ – chór wyruszy w podróż dookoła świata i zaprezentuje utwory, które prezentował w trakcie w kolejnych tournée koncertowych, utwory Ramona Noble, Lucho Bermúdeza,
Alberto Carbonell Jimeno, Richardsa Dubra oraz polskich kompozytorów: piosenki duetu Jerzy Wasowski/Jeremi Przybora oraz Marka Raczyńskiego, Andrzeja Bielerzewskiego i Marcina Wawruka.
II CZĘŚĆ – Muzyka filmowa – Krzysztofowi „Komedzie” Trzcińskiemu w 50. rocznicę śmierci
Wykonawcy:
Juan Felipe Alvarado – saksofon
Cezary Paciorek – piano, akordeon
Adam Żuchowski – kontrabas
Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej
30 kwietnia (wtorek)
godz. 19.00 Koncert MUZYCZNE PODRÓZE
Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot
Program:
Muzyka gospel
Wykonawcy:
Chór Gospel LINDAKIRKJA CHOIR, Kópavogur, Islandia
10 maja (piątek)
godz. 18.00 CHÓRALNA AKCJA WIOSENNE CZAROWANIE dla Ali
Centrum Sopot, ul. Kościuszki 14, Sopot
Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT
Gdyński Chór Kameralny
Chór RAZLLE DAZLLE
22 maja (środa)
godz. 19.15 GALA KONCERT INAUGURACYJNY – A Journey through five decades of Song
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Program:
Utwory specjalne dedykowane przez artystę na tej okazję, które będą podróżą przez Jego osobisty i profesjonalny rozwój
Wykonawcy:
Paul Phenix , Wielka Brytania
23 maja (czwartek)
godz. 10.00 Przesłuchanie w ramach A: Muzyka sakralna
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu
godz. 16.30 – PERFORMANCE – PARADA CHÓRÓW
ULICA BOHATERÓW MONTE CASSINO
Wykonawcy:
Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu
godz. 17.00 Koncert MUZYKA NARODÓW wraz z Ceremonią Otwarcia
Muszla Koncertowa, Sopockie Molo, Plac Zdrojowy 2, Sopot
Wykonawcy:
Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu
godz. 19.15 Koncert MUZYCZNE PODRÓZE
Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot
Program:
Pieśni różnych narodów
Wykonawcy:
Chór dziewczęcy ZHURAVACHK, Molodechno, Białoruś
Chór Męski ECHO, Tczew
Mieszany chór HARMONIJA, Varėna, Litwa
24 maja (piątek)
godz. 10.30 Przesłuchanie w ramach kategorii B: Muzyka świecka oraz w BS Kategorii specjalnej
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu
godz. 19.15 Koncert MUZYKA RÓŻNYCH NARODÓW
Kościół Zbawiciela, Skwer ks. Otto Bowiena, ul. Parkowa 5, Sopot
Program:
Pieśni różnych narodów
Wykonawcy:
Chór E. Mikeladze Central Music School, Tbilisi, Gruzja
Chór Mieszany Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni
Mieszany Chór AVE VERUM, Wilno, Litwa
Chór młodzieżowy OSM I i II st im H. Wieniawskiego w Łodzi
25 maja (sobota)
godz. 8.00 ODDYCHANIE NA ŚNIADANIE – ŚPIEWAJĄCY STRECHING
Molo, Plac Zdrojowy 2, Sopot
Chóry-uczestnicy festiwalu, mieszkańcy Sopotu
godz. 11.00 Przesłuchanie w ramach Grand Prix
Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot
Wykonawcy:
Chóry-uczestnicy konkursu
godz. 17.00 KONCERT FINAŁOWY
Aula im. Tadeusza Ocioszyńskiego Wydziału Ekonomicznego UG, ul. Armii Krajowej 119/212, Sopot
Program:
Suity ludowych tańców z różnych rejonów Polski
najlepsze utwory konkursowe wytypowane przez Jury
Na zakończenie:
Cantemus nostrum canticum– Beata Wróblewska
Gaude Mater Polonia
Wykonawcy:
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, Polska
chóry laureaci
KONCERTY DEDYKOWANE
24 maja(piątek)
godz. 11.00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dom Samopomocy – Ośrodek Adaptacyjny, Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
Program:
Utwory z repertuaru uczestnika festiwalu
Wykonawcy:
Chór E. Mikeladze Central Music School, Tbilisi, Gruzja
23 maja (czwartek)
godz. 11.00 Warsztaty szkolne
Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Aleja Niepodległości 739A, Sopot
24 maja (piątek)
godz. 11.00 Koncert szkolny
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im Jana Matejki, ul. Józefa Golca 3, Sopot
uczestnik festiwalu
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz koncertów dedykowanych, GALI KONCERT INAUGURACYJNY i Koncertu Finałowego.
Bilety na GALĘ KONCERT INAUGURACYJNY: 20 zł,
Bilety na Koncert Finałowy: 20/15 zł (uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka)
do nabycia w sprzedaży internetowej www.interticket.pl oraz w Informacji Turystycznej Sopot, Plac Zdrojowy, Dworcowa, Sopot.
A1 – chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat)
A2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat)
A3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat)
A4 – chóry dziecięce i młodzieżowe
Dowolny, stylistycznie różnorodny repertuar
Kategoria B – Muzyka świecka i ludowa
B1 – chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat)
B2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat)
B3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat)
B4 – chóry dziecięce i młodzieżowe
Obowiązuje co najmniej jeden utwór kraju ojczystego.
Jeden utwór dopuszcza się z akompaniamentem instrumentalnym /instrument akompaniujący zapewnia chór we własnym zakresie/.
Kategoria C – Spiritual, gospel, jazz
Zakłada się śpiew bez mikrofonu oraz aparatury nagłaśniającej.
W kategoriach A,B i C czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 12 minut i nie dłuższy niż 15 minut.
Kategoria BS – Specjalna
Wykonanie jednego utworu w języku kaszubskim autorstwa współczesnego kompozytora młodego pokolenia.
Aby uzyskać partyturę, kliknij nazwę utworu
Chór mieszany:
1/ Rebaccze namienienie – Sł. Eugeniusz Pryczkowski; muzyka Tomasz Fopke
2/ W szteczku chleba – Muz. Witosława Frankowska, uklad Tomasz Fopke
3/ Spiewne kwiotczi – muz. Tadeusz Dargacz, układ Tomasz Fopke
4/ Mój Ojcze- Anna Rocławska -Musiałczyk
5/ Będą zdrzec na Tego – Anna Rocławska -Musiałczyk
6/ Mój Ojcze – Marek Raczyński
7/ Reboczi – Marek Raczyński
8/ Morze reczy – Anna Rocławska – Musiałczyk
Na chór jednorodny/ żeński, dziecięcy/
1. Alleluja – Anna Rocławska- Musiałczyk
2. Spiewne kwiotczi – muz. Tadeusz Dargacz, układ Tomasz Fopke
GRAND PRIX
Zwycięzcy wszystkich kategorii muzycznych, którzy zdobyli złote dyplomy mogą przystąpić do walki o GRAND PRIX. Program w tej kategorii winien składać się z dwóch dowolnych utworów, nie wykonywanych wcześniej w innych kategoriach.
2. Jeden chór może uczestniczyć w kilku kategoriach.
3. Przesłanego programu konkursowego nie można zmieniać.
4. Czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 12 minut i nie dłuższy niż 15 minut. Po przekroczeniu górnego limitu czasu występ chóru prezentacja może być przerwana.
5. O zmianach tonacji wykonywanych utworów należy poinformować jury pisemnie przed występem.
6. Prezentacje konkursowe będzie oceniać powołane przez organizatorów Jury, złożone z wybitnych specjalistów.
7. Według liczby uzyskanych punktów jury przyznaje:
• złoty dyplom 90–100 punktów
• srebrny dyplom 75–89,9 punktów
• brązowy dyplom 60–74,9 punktów
• dyplom uczestnictwa poniżej 60 punktów
oraz nagrody:
Kategoria A
I nagroda – 2000 PLN
II nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
III nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
Kategoria B
I nagroda – 2000 PLN
II nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
III nagroda – nagroda finansowa lub rzeczowa
Kategoria C
I nagroda 2000 PLN
Kategoria BS
Nagroda Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie– 1000 PLN
GRAND PRIX
Zwycięzca tej kategorii otrzyma Statuetkę Sopockiej Mewy oraz specjalną nagrodę finansową.
8. Decyzja jury jest ostateczna.
9. Jury zastrzega sobie prawo nie wybrania zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, jeśli dojdzie do wniosku, że prezentacje uczestników w tych kategoriach nie osiągną odpowiednio wysokiego poziomu.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród.
11. Jury ocenia chóry biorąc pod uwagę następujące kryteria: intonacja, prawidłowe odczytanie tekstu; muzycznego, dobór repertuaru i stopień trudności, interpretacja i artystyczne walory wykonania.
12. Chór może powtórnie wziąć udział w festiwalu pod warunkiem, że program zgłoszony do konkursu złożony jest z innych utworów niż wykonywany podczas poprzednich edycji.
13. Chór może nie brać udziału w części konkursowej festiwalu, decydując się na udział tylko w koncertach towarzyszących w czasie trwania konkursu.
14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania audiowizualnych zapisów sporządzonych podczas festiwalu.
15. Organizatorzy przewidują dodatkowe spotkania i występy chórów uczestniczących w Festiwalu – patrz program festiwalu.
Chóry uczestniczące w Festiwalu proszone są o przygotowanie stosownego programu: Ceremonia Otwarcia /2 utwory/, koncert towarzyszący /15 min/, Koncert Finałowy /o wystąpieniu decyduje Jury/.
2. Chór powinien przesłać:
• Kompletnie wypełnioną kartę zgłoszenia drogą elektroniczną
• repertuar konkursowy (imię i nazwisko kompozytora, lata życia kompozytora, długość trwania utworu) – POBIERZ
• Nagranie chóru (nie starsze niż 3 lata,CD, mp3, link, pocztą elektroniczną)
• potwierdzenie wpłaty opłaty rejestracyjnej (pocztą elektroniczną),
• 5 kompletów partytur utworów konkursowych (pocztą, partytury nie są zwracane),
• krótką historię chóru (ca. 10 linii, przesłać pocztą elektroniczną),
• ostatnią fotografię chóru (rozdzielczość zdjęcia 300 dpi, przesłać pocztą elektroniczną).
3. Po otrzymaniu wszystkich dokumentów zgłoszenia chóru do udziału w festiwalu, każdy zaakceptowany zespół otrzyma oficjalnie potwierdzenie udziału drogą elektroniczną.
2. Każdy z chórów pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania i opłaty za wyżywienie.
3. Zespoły zgłaszające swój udział w festiwalu wnoszą opłatę rejestracyjną w wysokości 400 zł, która w przypadku rezygnacji nie jest zwracana.
Zespoły po zakwalifikowaniu winny wpłacić opłatę za uczestnictwo w jednej kategorii konkursowej w kwocie 15 zł od osoby.
Za uczestnictwo w każdej kolejnej kategorii chór powinien zapłacić za każdą następną w kwocie 10 zł od osoby.
4. Opłata rejestracyjna w przypadku rezygnacji nie jest zwracana.
2. Proponujemy cztery klasy zakwaterowania:
• klasa I – dwu, trzy, cztero i wielo-osobowe pokoje w hostelach, domach wczasowych, sanatoriach lub hotelach – 70 – 140 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa II – dwu, trzy, czteroosobowe pokoje w domach wczasowych, sanatoriach lub hotelach – 141 – 200 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa III – dwu i trzyosobowe pokoje w dwugwiazdkowych hotelach – 201 – 250 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe)
• klasa IV – jedno, dwuosobowe pokoje w trzy gwiazdkowych hotelach – powyżej 251 PLN (dodatkowa opłata za pokoje 1-osobowe).
3. Koszt obejmuje cenę za zakwaterowanie w odpowiedniej klasie, wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja), uczestnictwo we wszystkich imprezach związanych z festiwalem, opiekuna podczas całego pobytu na festiwalu.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia uczestniczących chórów.
31 grudnia 2018
Termin przyjęcia zgłoszenia na festiwal wraz z opłatą rejestracyjną.
15 lutego 2019
Decyzja o zakwalifikowaniu chórów (zostanie przesłana drogą elektroniczną). Zazwyczaj wysyłana jest maksymalnie tydzień po dostarczeniu wymaganych dokumentów.
28 lutego 2019
Termin zapłaty opłaty za uczestnictwo i I raty – 50% za zakwaterowanie i wyżywienie.
10 kwietnia 2019
Termin zapłaty II raty – końcowej za zakwaterowanie i wyżywienie
Znajdź nas
81-703 Sopot
Poland
Napisz
Zadzoń
+48 609 692 707