MUNDUS CANTAT – świat śpiewa

to dziesiątki wydarzeń festiwalowych, setki uczestników z całego świata, kilometrowa Parada Chórów trasą słynnego Monciaka, warsztaty chóralne oraz rozmaite happeningi. To niezwykła okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas festiwalu nawiążesz wiele nowych, ciekawych znajomości, spędzisz niesamowite chwile w popularnym nadmorskim kurorcie a przy tym wszystkim polepszysz swój warsztat pod okiem międzynarodowych osobistości z muzycznego środowiska.

 

Niezapomniana muzyczna przygoda

Wierzymy, że mimo utrudnień wywołanych przed pandemię, nie straciliście serca i zaparcia do prób, że znaleźliście sposób aby wciąż się spotykać (choćby wirtualnie) i wspólnie tworzyć muzykę. Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2021, który w dniach 24-25-26.września.2021 odbędzie się w Sopocie. Serdecznie zapraszamy do Naszego Sopotu – Perły Bałtyku i Polskiej Stolicy Festiwali, turystycznego kurortu, do którego lada moment wróci normalne życie!

 
 

Nie zwlekaj

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Stań do walki o trofea Mundus Cantat! Już 25 września dowiemy się kto zostanie wielkim zwycięzcą MUNDUS CANTAT SOPOT 2021.

 
 
weź udział!

 

Szczegóły festiwalu

  1. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRALNY MUNDUS CANTAT SOPOT 2021 – PROGRAM

22 września (środa)

godz. 19.00 KONCERT – POMIĘDZY KULTURAMI

Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot

 

Wykonawcy:

Gdański Chór Gospel

Gdyński Chór Kameralny

Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT 

 

23 września (czwartek)

godz. 10.00 Prezentacje konkursowe online –  festiwalowy kanał YouTube oraz strona festiwalu na Facebooku

 

24 września (piątek)

godz. 14.30–17.00 Przesłuchania konkursowe   

Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot

Wykonawcy:

Chóry-uczestnicy konkursu

 

godz. 19.15 KONCERT – MUZYKA RÓŻNYCH NARODÓW

Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot

 

Program:

Pieśni różnych narodów

 

Wykonawcy:

Chór ASBeek PSM i OSM I PSM I i II st. w Płocku

Chór The Hoor, Wągrowiec

 

25 września (sobota)

godz. 11.00

Happening w Sopot Centrum, Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

uczestnicy festiwalu

 

godz. 12.00–13.00 Przesłuchania konkursowe

kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot

Wykonawcy:

Chóry-uczestnicy konkursu

 

godz. 17.00 KONCERT FINAŁOWY MUNDUS CANTAT

Aula im. Tadeusza Ocioszyńskiego Wydziału Ekonomicznego UG, ul. Armii Krajowej 119/212, Sopot

Wykonawcy:

chóry laureaci tegorocznej edycji

ZESPÓŁ WOKALNY ART’N’VOICES – gość festiwalu

 

26 września (niedziela)

godz. 12.00 Msza św. Wraz z krótkim koncertem z udziałem chórów Mundus Cantat

kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot

Wykonawcy:

Chór ASBeek PSM i OSM I PSM I i II st. w Płocku

 

 

 

Kategoria A – Muzyka sakralna a cappella A1 – chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat) A2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat) A3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat) A4 – chóry dziecięce i młodzieżowe Dowolny, stylistycznie różnorodny repertuar Kategoria B – Muzyka świecka i ludowa B1 – chóry seniorów (2/3 członków ponad 50 lat) B2 – chóry dorosłe (2/3 członków ponad 25 lat) B3 – chóry akademickie (2/3 członków do 25 lat) B4 – chóry dziecięce i młodzieżowe Obowiązuje co najmniej jeden utwór kraju ojczystego. Jeden utwór dopuszcza się z akompaniamentem instrumentalnym /instrument akompaniujący zapewnia chór we własnym zakresie/. Kategoria C – Spiritual, gospel, jazz Zakłada się śpiew bez mikrofonu oraz aparatury nagłaśniającej.

1. W festiwalu mogą brać udział tylko chóry amatorskie określając w karcie zgłoszenia wybraną kategorię konkursową. 2. Jeden chór może uczestniczyć w kilku kategoriach. 3. Przesłanego programu konkursowego nie można zmieniać. 4. Czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 8 minut i nie dłuższy niż 12 minut. Po przekroczeniu górnego limitu czasu występ chóru prezentacja może być przerwana. 5. O zmianach tonacji wykonywanych utworów należy poinformować jury pisemnie przed występem. 6. Prezentacje konkursowe będzie oceniać powołane przez organizatorów Jury, złożone z wybitnych specjalistów. 7. Według liczby uzyskanych punktów jury przyznaje:złoty dyplom 90–100 punktówsrebrny dyplom 75–89,9 punktówbrązowy dyplom 60–74,9 punktówdyplom uczestnictwa poniżej 60 punktów oraz nagrody: I nagroda – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego – 4 000 PLN II nagroda – Prezydenta Miasta Sopotu – 2 000 PLN III nagroda – Prezydenta Miasta Sopotu – 1 000 PLN 8. Decyzja jury jest ostateczna. 9. Jury zastrzega sobie prawo nie wybrania zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, jeśli dojdzie do wniosku, że prezentacje uczestników w tych kategoriach nie osiągną odpowiednio wysokiego poziomu. 10. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród. 11. Jury ocenia chóry biorąc pod uwagę następujące kryteria: intonacja, prawidłowe odczytanie tekstu; muzycznego, dobór repertuaru i stopień trudności, interpretacja i artystyczne walory wykonania. 12. Chór może powtórnie wziąć udział w festiwalu pod warunkiem, że program zgłoszony do konkursu złożony jest z innych utworów niż wykonywany podczas poprzednich edycji. 13. Chór może nie brać udziału w części konkursowej festiwalu, decydując się na udział tylko w koncertach towarzyszących w czasie trwania konkursu. 14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania audiowizualnych zapisów sporządzonych podczas festiwalu. 15. Organizatorzy przewidują dodatkowe spotkania i występy chórów uczestniczących w Festiwalu – patrz program festiwalu. 16. Liczebność chóru winna wynosić do 28 osób.

1. Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z opłatą rejestracyjną upływa 30 czerwca 2021. 2. Chór powinien przesłać: • Kompletnie wypełnioną kartę zgłoszenia drogą elektroniczną-strona internetowa • repertuar konkursowy (imię i nazwisko kompozytora, lata życia kompozytora, długość trwania utworu) • potwierdzenie wpłaty opłaty rejestracyjnej (pocztą elektroniczną), • partytury utworów konkursowych drogą elektroniczną, • krótką historię chóru (ca. 10 linii, przesłać pocztą elektroniczną), • ostatnią fotografię chóru (rozdzielczość zdjęcia 300 dpi, przesłać pocztą elektroniczną). 3. Każdy uczestnik musi przesłać wideo do komitetu nie później niż do 30 czerwca 2021 r. 4. Chór powinien zapłacić opłatę na uczestnictwo w pierwszej kategorii 250 zł. Uczestnictwo w każdej kolejnej kategorii to koszt 100 zł. 1. Część konkursowa festiwalu odbędzie się w dniach 24-26 września 2021 roku. 2. Każdy z chórów pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania i opłaty za wyżywienie. 3. Zespoły zgłaszające swój udział w festiwalu wnoszą opłatę rejestracyjną w wysokości 300 zł, która w przypadku rezygnacji nie jest zwracana. 4. Zespoły po zakwalifikowaniu winny wpłacić opłatę za uczestnictwo w jednej kategorii konkursowej w kwocie 10 zł od osoby. 5. Za uczestnictwo w każdej kolejnej kategorii chór powinien zapłacić za każdą następną w kwocie 5 zł od osoby. 6. Opłata rejestracyjna w przypadku rezygnacji nie jest zwracana.

1. Termin przyjęcia zgłoszenia na festiwal wraz z opłatą rejestracyjną – 30 czerwca 2021. 2. Decyzja o zakwalifikowaniu chórów (zostanie przesłana drogą elektroniczną). Zazwyczaj wysyłana jest maksymalnie tydzień po dostarczeniu wymaganych dokumentów – 10 lipca 2021. 3. Termin zapłaty opłaty za uczestnictwo i I raty – 50% za zakwaterowanie i wyżywienie – 31 lipca 2021. 4. Termin zapłaty II raty – końcowej za zakwaterowanie i wyżywienie – 31 sierpnia 2021.

WAŻNE DATY
weź udział!

Znajdź nas

ul. Kościuszki 61 81-703 Sopot Poland

Napisz

munduscantat@sopot.pl

Zadzoń

+ 48 58 555 84 58 +48 609 692 707

Polub nas

facebook.com/munduscantat