Zapraszamy na kolejne koncerty w ramach Metropolitalnych Koncertów Towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Chóralnemu MUNDUS CANTAT SOPOT 2011. Tym razem wystąpi wielokrotnie utytułowany Chór Uniwersytetu w ekwadorskim Guayaquil. Jeżeli chcecie poczuć atmosferę argentyńskiego tanga, kubańskiej rumby i posłuchać dobrego chóru koniecznie przyjdźcie na te koncerty:

28 czerwca (wtorek)
godz. 19.15 – MUZYKA NIE ZNA GRANIC
kościół św. Brygidy, ul. Profesorska 17, Gdańsk
Akademicki Chór Uniwersytetu Guayaquil, Ekwador

29 czerwca (środa)
godz. 19.15 – MUZYCZNE PODRÓŻE
kościół Gwiazda Morza, ul. Kościuszki 19, Sopot
Akademicki Chór Uniwersytetu Guayaquil, Ekwador

Chór Uniwersytetu w Guayaquil został założony w 1972 roku jako jeden z pierwszych chórów w Ekwadorze. Składa się z członków społeczności akademickiej Uniwersytetu: studentów, nauczycieli i innych osób związanych z uczelnią.

Zespół ma bogaty repertuar i historię koncertów. Był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Śpiewa zarówno utwory renesansowe jak i pochodzące z XXI wieku. Specjalizuje się w muzyce popularnej i ludowej pochodzącej z Ekwadoru i całej Ameryki Łacińskiej.

Podczas tournee koncertowych odwiedzili już: Argentynę, Kolumbię, Kostarykę, Chile, Honduras, Meksyk, Panamę, Peru, Wenezuelę, Brazylię, Hiszpanię, Włochy i Rosję.

W tym roku przyjechali w trasę koncertową po Polsce.

Serdecznie zapraszamy!