Ubiegły rok był dla nas wszystkich wyjątkowy. Pandemia postawiła nas przed ogromnym wyzwaniem – musieliśmy jak najszybciej dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Ale jednocześnie był to czas, w którym troska o siebie nawzajem była ważniejsza niż kiedykolwiek.

Dziękujemy chórom, które wzięły udział w zeszłorocznej, tak odmiennej, edycji festiwalu. Dziękujemy chórom ze świata, które wzięły udział w koncertach wolności za ich solidarność i piękny śpiew. Jesteśmy wzruszeni, szczęśliwi i nieustająco zdumieni tak wielkim odzewem na nasze zaproszenie.
Doświadczenie ostatnich miesięcy wiele nas nauczyło. Cały nasz zespół Mundus Cantat pomimo niestandardowego trybu pracy, robił absolutnie wszystko, aby można było zaśpiewać dla świata, ze światem.
Na ten nowy rok chcemy Państwu życzyć powrotu do normalności i wiary w lepsze jutro. Aby 2021 rok był lepszy od mijającego – wierzymy, że właśnie taki będzie.
Żeby wszystkie Państwa artystyczne marzenia się spełniły!
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do Naszego Sopotu – Perły Bałtyku i Polskiej Stolicy Festiwali, turystycznego kurortu, do którego lada moment wróci normalne życie!
Weźcie udział w 17. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2021 i zawalczcie o Grand Prix oraz statuetkę Sopockiej Mewy  22 – 25 września 2021!