Wspaniała grupa XCOR z Wenezueli kolejny raz zaszczyci nas swoją obecnością i egzotycznymi uniesieniami! Męski kwintet wystąpi jako Gość Specjalny 10-tej edycji festiwalu w nowym składzie. Podczas licznych koncertów festiwalowych będziecie Państwo mieli okazję poznać nowego tenora grupy. Serdecznie gratulujemy Andres i do zobaczenia barrdzo niedługo!

Wenezuelski zespół wokalny XCOR składa się z pięciu mężczyzn wykonujących muzykę w stylu vocal play, w którym głos wykorzystywany jest nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych takich jak perkusja, gitara basowa czy instrumenty klawiszowe. Od 1996 roku grupa śpiewa à cappella dla publiczności o różnorodnych gustach muzycznych. W repartuarze zespółu znajdziemy utwory stanowiące egzotyczną mieszankę przeróżnych gatunków takich jak: salsa, pop, bolero, jazz, reggae, a nawet rock. Zespół nagrał 5 płyt CD. XCOR odbył tournée po Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze i… Polsce.

W 2012 roku La Banda XCOR przybyła do Polski na zaproszenie dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT, Joanny Stankowskiej i odbyła kolejną artystyczną podróż, tym razem po polskim wybrzeżu. Każdy ich koncert gwarantował salę pełną publiczności, która włączona do zabawy przy latynoskiej muzyce nagradzała artystów gromkimi brawami. Z czasem słuchacze zaczęli podróżować za zespołem i kibicować mu w kolejnych wystąpieniach.

Nowy skład kwintetu XCor:

Alejandro Level Briceño – Lider zespołu

Guillermo J. Mejía – kontratenor

Alejandro José Fleitas Sánchez – Tenor

Andres Heredia – Baryton

Eliezer Arrieche – Bas