Drodzy dyrygenci, chórzyści i miłośnicy śpiewu chóralnego,

W związku z wciąż niezmieniającą się sytuacją zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego pandemią COVID-19, postanowiliśmy zmienić datę oraz formułę tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat, ale jednak z niego nie rezygnować. Choć powoli wracamy do codzienności to ponowne spotkanie multinarodowej społeczności Mundus Cantat w pięknym mieście Sopot będzie w tym roku niemożliwe. Wiemy jednak doskonale, że pracujecie nad nowym repertuarem, udoskonalacie swoje możliwości wokalne i chcielibyśmy dać Wam możliwość, aby podzielić się efektami waszej pracy ze światem. Dlatego zapraszamy Was do udziału w 16. edycji Festiwalu MUNDUS CANTAT SOPOT 2020, która w odsłonie hybrydowej odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2020 roku.

Konkurencja festiwalowa odbędzie się dwutorowo – chóry z regionu pomorskiego zaprosimy na przesłuchania w piątek i w sobotę do Kościoła Gwiazda Morza, które odbędą się zgodnie z dotychczasową formułą z małymi zmianami (Regulamin nr 1 – skrócenie czasu i inne), natomiast chóry ze świata i z Polski zaprosimy do uczestnictwa w wirtalnej odsłonie festiwalu według załączonego Regulaminu nr 2.

Wierzymy, że nasze chóralne przedsięwzięcie sprawi, że poczujecie radość z ponownego wspólnego śpiewania i satysfakcję z zaprezentowania się przed profesjonalnym jury i konkurowania z chórami całego świata.

 

Komitet Organizacyjny Festiwalu MUNDUS CANTAT SOPOT

 

Pliki do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA

REPERTUAR