Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT dobiegła końca. Chórzyści z całego świata już po raz 10-ty zmagali się w trzech kategoriach konkursowych.

Najlepszym zespołem w kategorii C – „Spirituals, gospel, jaz” okazał się Chór Dziecięcy Gloria z Żytomierza na Ukrainie. Zwycięzcą w kategorii B – „Muzyka świecka” okazał się kolejny znakomity chór ukraiński – Młodzieżowy Chór PRIMA VISTA Szkoły Muzycznej II stopnia z Kirowogradu. Wśród chórów dorosłych, najlepszy w kategorii B był Gaia Philharmonic Choir z Tokio. Kategoria A – czyli „Muzyka sakralna” to kolejne zwycięstwo kirowogradzkiego zespołu PRIMA VISTA. Wśród chórów akademickich zwyciężył SUPRA VOCALIS ENSEMBLE z gdańskiej Akademii Muzycznej, zaś  japoński Gaia Philharmonic Choir został laureatem tej kategorii pośród chórów dorosłych.

Grand Prix w postaci statuetki Sopockiej Mewy 10. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT 2014 trafiło do Gaia Philharmonic Choir pod dyrekcją znakomitego dyrygenta i kompozytora Ko Matsushity.

W zakładce wyniki znajdziecie Państwo spis pozostałych nagród przynanych podczas Koncertu Finałowego 10. MUNDUS CANTAT SOPOT.  Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, trzymamy kciuki za dalsze szkolenie warsztatu i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach festiwalu!