Drodzy Chórzyści i Dyrygenci!

J_Stankowska_dyrektor_miniramka

Z wielką dumą mam zaszczyt gościć Was w moim pięknym mieście, uzdrowisku Sopot.
Jak mawiała Agnieszka Osiecka – autorka tekstów najpiękniejszych polskich piosenek – „Sopot to miasto skrojone na ludzką miarę”, a ja mam to ogromne szczęście aby pokazać Wam dlaczego to miasto od lat przyciąga artystów z całego kraju ale i również z całego świata.
Mam nadzieję, że wspaniała atmosfera panująca w Sopocie, natchnie Was do artystycznych przedsięwzięć i wspólnych spotkań, tak jak mnie od lat inspiruje do tworzenia dla Was Festiwalu MUNDUS CANTAT.
W dobie światowego kryzysu ekonomicznego bardzo trudno o pozyskanie funduszy na wydarzenia kulturalne a przecież to obcowanie ze sztuką czyni człowieka bogatszym.
Tym bardziej cieszę się, że uda nam spotkać się w Sopocie po raz dziesiąty, by wymienić muzyczne doświadczenia i poznać różne trendy panujące w muzyce waszych krajów. Na tym właśnie zależy mi najbardziej, aby MUNDUS CANTAT był platformą do prezentowania zdobyczy kulturalnych wielu narodów oraz poznania i ścierania się praktyk, trendów i koncepcji estetycznych w śpiewie. Dzięki Wam mogę tą ideę realizować, za co bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczyniają.
Życzę wszystkim sukcesów i przyjemnego pobytu, a sobie i Władzom Miasta, abyście zechcieli szybko do nas wrócić, aby odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem, a może i jeszcze raz zaśpiewać… wraz z całym światem.

Joanna Stankowska
Dyrektor Festiwalu